اخبار مهم
 • برگزاري نشست هم‌اندیشی بین الادیان در اوگاندا
  نشست هم‌اندیشی بین الادیان با موضوع «مهار خشونت خانگی»، با همكاري رایزنی فرهنگی ایران و سازمان غیر دولتی فکا در اوگاندا برگزار شد.

 • مسابقات قرآنی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی اوگاندا برگزار شد
  مسابقات قرآنی و اسلام‌شناسی میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اوگاندا، برای ششمین سال متوالی با حمایت و مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در اين كشور آفريقايي برگزار شد.

 • ضبط برنامه گروه موسيقي «سلوك» در تلویزیون اوگاندا
  گروه فیلمبرداری شبکه تلویزیونی «یو بی سی» اوگاندا به منظور ضبط اجرای گروه موسیقی «سلوک» در محل رایزنی فرهنگی ايران در اين کشور حضور پیدا کردند.

 • جشنواره فیلم ایرانی در اوگاندا برگزار شد
  جشنواره فیلم ایرانی و برگزاری نمایشگاه ایرانشناسی، پس از سه روز، با حضور وزیر فرهنگ، کار و توسعه اجتماعی و سفیر ج.ا.ایران در اوگاندا و رئیس هیأت مدیره مرکز ملی فرهنگ اوگاندا به کارخود پایان داد.

اخبار رایزنی
کاشت نهال دوستی، علمی و فرهنگی ایران و اوگاندا
نهال دوستی، علمی و فرهنگی ایران و اوگاندا با حضور محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه «ان کومبا» کاشته شد. در آستانه پنجاه‌وششمین سالگرد استقلال اوگاندا، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا بنا به دعوت رسمی دانشگاه «ان کومبا» در مراسم جشن آغاز سال تحصیلی این دانشگاه حضور یافت.
 ١٧:٥٦ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت هفته وحدت کاشت نهال وحدت در اوگاندا
شنبه بیست و ششم آبان ماه برابر با نهم ربیع الاول در آستانه میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت علما ، ائمه جمعه و جماعات، شخصیت های مناطق اهل سنت نابوزی ، بوتامبالا ، گومبا واقع در ام پیجی مناطق غربی اوگاندا ( بوگاندا ) با همکاری و مشارکت فعال رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور تقویت ، تحکیم و حفظ وحدت بین مسلمانان این کشور با برگزاری گردهمائی در یک اقدامی بی سابقه و وحدت آفرین بیش از پانصد و هفتاد نهال وحدت اسلامی کاشتند.
 ١٧:٣٢ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
جمهوری اسلامی ایران از حمایت صریح ما برخوردار است
دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا با مفتی عالی جدید این کشور
ضبط برنامه گروه موسيقي «سلوك» در تلویزیون اوگاندا
اخبار دینی، فرهنگی، اجتماعی
راههای مهار خشونت خانگی در اسلام و مسیحیت
برگزاري نشست هم‌اندیشی بین الادیان در اوگاندا
نشست هم‌اندیشی بین الادیان با موضوع «مهار خشونت خانگی»، با همكاري رایزنی فرهنگی ایران و سازمان غیر دولتی فکا در اوگاندا برگزار شد.
 ١٧:٤٥ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حمایت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران از مسابقات قرآنی دانشجویان رشته های پزشکی
مسابقات قرآنی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی اوگاندا برگزار شد
مسابقات قرآنی و اسلام‌شناسی میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اوگاندا، برای ششمین سال متوالی با حمایت و مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در اين كشور آفريقايي برگزار شد.
 ١٧:٣٤ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا با مفتی عالی جدید این کشور
ضبط برنامه گروه موسيقي «سلوك» در تلویزیون اوگاندا
مراسم گرامی داشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در محل مسجد خوجه ها برگزار گردید.
مقالات و گزارش ها
متن سخنرانی دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در جمع علما و فرهیختگان اندونزی در جاکارتا
ما باید جامعه اسلامی، دنیای اسلام و همه مسلمانان را به مانند دانه‌های یک شانه در نظر بگیریم. باید در مسایل فرهنگی و دینی هم اهم و مهم بکنیم، اهم و اصل اسلام است. شیعه، حنفی، مالکی و حنبلی، همه فروع هستند اینها جوی‌هایی هستند که آب را از یک چشمه به نام اسلام می‌گیرند. اگر چشمه آب به خطر افتاد جویبارها هم خشک خواهد شد، قبل از آنکه به فکر جوی آب این مذهب یا آن مذهب باشیم به فکر سرچشمه اسلام، وحی، توحید، قرآن، نبوت و اساس دین باشیم. امروز دنیای اسلام را دشمنان اسلام و یا ناآگاهان و افرادی که مورد غفلت قرار گرفته اند و اصول را فراموش کرده‌اند، دچار تفرقه کرده‌اند.من یاد می‌کنم از کلام امام فقید ما امام خمینی(ره) که فرمود هر شیعه‌ای علیه سنی سخن بگوید و یا هر سنی که علیه شیعه سخن بگوید، او نه شیعه است و نه سنی. دنیای امروز دنیای وحدت جهان اسلام است.
 ٠٩:٥٩ - جمعه ١١ ارديبهشت ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی شورای بین الادیان اوگاندا
شورای بین الادیان اوگاندا در سال 2001 تأسیس گردید تا با گردهم آوردن جوامع دینی اوگاندا، یک مکانیزم همکاری ملی را، برای پیروان ادیان مختلف شکل دهد و برای رهبران دینی، الگوی مناسبی برای همکاری در حوزه نگرانی های مشترک، ارائه کند. از جمله این موارد می توان به بیماری ایدز، صلح، حقوق بشر، جلوگیری از تبعیض جنسی، تبدیل درگیری به نزاع به حکومت خوب (Good Governance).
 ١٧:٥٠ - چهارشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
حج در اوگاندا
حج ابراهیمی که یکی از شعائر و ارکان دین مبین اسلام است مانند سایر ارکان اسلام در تمام زمان ها و دوره ها ارزش و و حرمت زیادی نزد مسلمانان اوگاندایی داشته و دارد. این منسک الهی نه تنها برای مسلمانان بلکه برای غیر مسلمین و حتی دولت اوگاندا نیز مهم بوده و دارای جایگاه ویژه است. دولت اوگاندا از سال 1970 اهتمام ویژه ای به این امر نموده و هماهنگی امور حجاج را مطمح نظر قرار داد.
 ١٩:٥٨ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
گالری های اوگاندا
مراکز آموزشی اوگاندا
اوگاندا در یک نگاه
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی